Kadın Komisyonu Teşkilat Programımızı gerçekleştirdik.


381 | 24.11.2019
| |

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Sayın Sıdıka Aydın’ın teşrifleriyle İzmir Kadın Komisyonu Teşkilat Programımızı gerçekleştirdik.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın “İzmir Kadın Buluşmasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, sizlerle yol arkadaşlığı yapmanın onurunu ve gururunu taşıyorum. Bu buluşmada emeği geçen Ali Başkanıma ve Kadın Kolları Başkanımız Emine Hanım’a çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı.

Teşkilata hitap eden Aydın “Eğitim-Bir-Sen hak, emek ve adalet mücadelesi olduğu kadar erdemliler hareketidir de. Hakka, hakikate, huzura ve kardeşliğe giden yolda, birlikte mücadele ederek, örgütlenmeye önem vererek, geleceğe sahip çıkmanın adresidir. Biz Türkiye’nin niceliği ile en büyük niteliği ile en etkin emek örgütüyüz. Bu birlikteliğin temeli adalet harcı muhabbet, inşası inançtır. Kadın emeğinin kitlesel olarak piyasaya girmesi dünyayı değiştirdi. Kadın hakları tarihine bakın, kapitalizmin ezdiği insanlık onurunu görüyoruz. Bu emek sömürüsü tarihidir. İşte tam da bu nedenle, kadınların sendikal mücadeledeki yeri hayatidir, eksikliği telafi edilemezdir. Örgütlü gücümüzle sendikacı kadın kimliğimizle sorunları doğru tahlil etmek ve doğru çözümler üretmek zorundayız. Allah bu yürüyüşümüzü ve yol arkadaşlığımızı daim kılsın. İyi ki varsınız iyi ki bir aradayız. Hepinize tekrar katılımlarınız için teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Şube Başkanımız Ali Kaya 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili olarak “Öğretmene verilen değer, her şeye değer. Çünkü her sistem ancak öğretmeni kadar başarılıdır. Öğretmenlik mesleği bir aşk işi, bir gönül işidir. Öğretmen olarak yapılan her işte, yetişen her çocukta bizlerin sorumluluğu vardır. Bir kişinin hayatında karşılaşabileceği en büyük şans, iyi bir öğretmene denk gelmiş olmasıdır. İnşallah bizlerde bu vazifeyi görevi yapan öğretmenlerden olacağız” dedi.
Sendikal faaliyetler hakkında bilgilendirmelere devam eden Kaya “Sendikalar çalışanların mali, sosyal ve özlük haklarını takip eden, geliştirilmesi ve kazanımlar elde edilmesi için çalışan mesleki kuruluşlardır. Biz yetkili sendika olarak sözleşmelilerin kadroya geçirilmesinden 3600 ek göstergeye, yardımcı hizmetler sınıfının genel idare hizmetleri sınıfına geçirilmesinden kademe derece sınırlamasının kaldırılmasına, bayram ikramiyesinden kılık-kıyafet meselesine, gelir vergisi mağduriyetinin son bulmasından dayanışma aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesine kadar acil çözüm bekleyen birçok önemli konunun arkasındayız, takibindeyiz, uğraşı içindeyiz” dedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Kadın Komisyonu Başkanımız Emine Şatır “Bugünün ve yarının Türkiye’sinde; milletin birliği, haklarının korunması ve yeni haklar elde edilmesi için, sözde değil özde mücadeleler veren diğerlerine göre değil, değerlerine göre yol izleyen bir sendikanın mensuplarıyız. Bu amaçlarla Kadın Komisyonu olarak hazırladığımız Kadın Teşkilat Buluşmamıza bugün bu aidiyete sahip çıkarak katılım gösteren siz değerli üyelerimiz hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz” diyerek selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Kadın Komisyonu Teşkilat Programımızı gerçekleştirdik.
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top