İzmir 1 Şubesi

“Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi” Ödüllü Kitap Okuma Yarışmamızda Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödüllerini Takdim Ettik

2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 Nolu Şube olarak proje ortağı olduğumuz, Genç Memur-Sen İzmir’imizin yürüttüğü ‘Bir Bilenle Bilge Nesil Projesi’ ödüllü kitap okuma yarışmamızda dereceye girmeyi başaran öğrencilerimize ödüllerini takdim ettik.

Sendika binamızda gerçekleştirdiğimiz ödül törenine Şube Başkanımız Ali Kaya, Genç Memur-Sen İl Temsilcimiz Tuncay Küçükdanacı, dereceye giren öğrencilerimiz ve velileri katıldı.

Sendikal anlayışımız minvalinde projeyi yıllardır uyguladıklarına dikkat çeken Şube Başkanımız Ali Kaya, “Bir Bilenle Bilge Nesil Projemizde ortaöğretim çağındaki öğrencilerimizi birbirinden değerli eserler ile buluşturarak medeniyet değerlerimizi ve mirasımızı sahiplenecek öncü nesiller yetiştirilmesini hedefliyoruz. Projemizi benimsemiş olduğumuz mücadele kültürünün bir tezahürü olarak yıllardır sürdürüyoruz. Sendikal anlayışımıza kültürel sendikacılığı da katarak sürdürdüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Okuma alışkanlığının olumlu yönde birçok etkisi olduğunu vurgulayan Başkanımız, “Bu projeyle birlikte öğrencilerimize okuma alışkanlığı da kazandırmayı hedefliyoruz. Günümüz iletişim toplumunda kendini ifade eden kişilerin başarılı olduğunu vurgulamak gerekir. Okumanın sonucu olarak çocukta konsantrasyon, dikkat, anlama ve anlamlandırma, farkındalık gibi birçok zekâ fonksiyonu olumlu yönde gelişmektedir. Bu noktada da öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmak adına sendikacılığı eğitim sistemimizin tüm alanlarında etkili bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. Dereceye giren öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Genç Memur-Sen İl Temsilcimiz Tuncay Küçükdanacı da projenin önemine ve okuma alışkanlığının olumlu faydalarına yönelik kısa bir konuşma yaptı.

Program, konuşmaların ardından yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edilerek son buldu.