İzmir 1 Şubesi

Gaziemir'de teşkilatımızla buluştuk

Gaziemir Temsilciliğimiz, Şube Başkanımız Ali Kaya, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ve AK Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz'ın da katılımlarıyla teşkilat toplantısını yaptı.

Etkinlikte konuşan Şube Başkanımız Ali Kaya, sendikacılığa sadece emek boyutunda bakmadıklarını, bunun yanı sıra demokrasiye ve milli iradeye her daim sahip çıkan bir yapıda olduklarını ifade ederek, "Tarihin bize yüklediği misyon ve sosyal duyarlılığımız gereği, dünyanın neresinde haksızlığa uğramış bir mazlum varsa ve memleketimizin istikbalinin söz konusu olduğu durumlarda her zaman inisiyatif aldık, elimizi taşın altına koyduk. Bundan sonra da bu hassasiyet ekseninde hareket etmeye, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz" dedi.

Eğitim çalışanlarının ancak örgütlenerek ekonomik, demokratik ve sosyal haklarına ulaşabileceğine vurgu yapan Başkanımız Ali Kaya, sendikalaşmanın önemine değindi. 3600 ek gösterge talebinin en kısa zamanda karşılık bulması gerektiğini söyleyen Kaya, ek dersler, yönetici atama ve diğer çözüm bekleyen eğitim gündemi konularında gereken girişimlerde bulunulduğunu kaydetti. Başkanımız, ayrıca, Gaziemir teşkilatımızın her daim canlı ve diri bir teşkilat yapısında olduğuna vurgu yaparak, bundan sonraki çalışmalarında da başarı dileklerini iletti.

Etkinlikte konuşan EBS Gaziemir Temsilcimiz Yalçın Aktaş ise, ilçede Eğitim-Bir-Sen'in ismini en yukarıda tutmak, üyelerimizin her ihtiyacına yetişmek için yönetimiyle özveri içerisinde çalışmaya hazır olduğunu kaydetti. Aktaş, "Sendikal mücadelemiz Türkiye'nin geleceğini inşa etmek adına bir erdemliler hareketidir" dedi.

Programımızda AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci ve AK Parti Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz da, seçim süreci ve projelerine ilişkin sunumlarıyla bilgilendirmelerde bulundular.

Özel Lokman Hekim Eğitim Kurumlarının ev sahipliğiyle düzenlenen toplantımıza Şube Başkanımız Ali Kaya, Şube Başkan Yardımcılarımız Fatih GeyikAli Serkan AtlanHasan Vermez, AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Erol Kaya, EBS Gaziemir Temsilcimiz Yalçın Aktaş, Özel Lokman Hekim Eğitim Kurumları yönetimi, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, okul idarecileri ve üyelerimiz katıldılar.