İzmir 1 Şubesi

Çeşme’de Üyelerimizle Bir Araya Geldik

Eğitim-Bir-Sen Çeşme Temsilciliğimizce düzenlenen ve üyelerimiz ile yeni yönetim kurulunu bir araya getiren Teşkilat Buluşmasına Şube Başkanımız Ali Kaya, Çeşme İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan Çöker, Şube Başkan Yardımcılarımız Fatih Geyik, Hasan Vermez, Musa Gürbüz, Çeşme Temsilcimiz Aydın Kaya, Çeşme Yönetim Kurulu ve üyelerimiz katıldı. Buluşmada toplu sözleşme kazanımları ve eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Teşkilat buluşmasında konuşan Şube Başkanımız Ali Kaya üyelerinin, eğitim çalışanlarının mali, sosyal ve hukuki haklarının korunması, geliştirilmesi, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, mevcut sorunlarının çözülmesi için çalıştıklarını söyledi. 6. Dönem Toplu Sözleşme masasında birçok sorunu çözdüklerini de vurgulayan Kaya, “Kamu görevlilerinin, üyelerimizin alın terinin karşılığını almak, sorunlarına çözüm bulunmasını sağlamak adına örgütlü gücümüz ile üst düzey mücadele ettik. Memur-Sen Konfederasyonumuzun imza altına aldığı kazanımların yanı sıra, eğitim öğretim ve bilim hizmet kolunda geçmiş toplu sözleşmelerde elde ettiğimiz kazanımlara ilaveten 21 yeni kazanım daha elde ettik. Toplu sözleşme masasının konusu değil denilen 3600 ek gösterge ve sözleşmeli istihdam konularını da Memur-Sen Konfederasyonumuz ve bakanlık arasında yapılacak çalışmalarla 2022 yılında çözüme kavuşturulması kararını elde ettik” dedi.

Eylül ayında Memur-Sen’in üye kaydı rekoruna imza attığını ifade eden Başkanımız, “Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın yaptığı açıklama sonucu Eylül ayında 18.313 yeni üye kaydı ile Konfederasyonumuz üye rekoruna imza atmıştır. 6. Dönem toplu sözleşmesinde verilen emekler ve yapılan özverili çalışmalar boşa gitmemiş, kimilerinin ilk günden itibaren yapmaya çalıştığı karalama kampanyası suya düşmeye başlamıştır. Toplu sözleşme kazanımlarımızın daha iyi anlaşılabilmesi için Şube Yönetim Kurulumuz, İlçe Temsilcilerimiz ve İşyeri Temsilcilerimizle sıkı bir çalışma yürütüyoruz. Sendikamıza toplu sözleşme sonrasında gösterilen teveccüh bizlere ilerleyen aylarda da üye sayımızın artacağına yönelik mesaj vermiştir” açıklamalarında bulundu.

Ali Kaya, son olarak salgın şartlarında devam eden eğitim-öğretimin sağlık bir ortamda devam ettirilebilmesi için temizlik, güvenlik ve bakım gibi hizmetleri yürüten personel ihtiyacının ivedilikle karşılanması gerektiğini belirtti.

Çeşme Eğitim-Bir-Sen Yeni İlçe Temsilcimiz Aydın Kaya ise bu onurlu görevin kendisine emanet edilmesi dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getirerek bugüne kadar ilçede teşkilatımız adına yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başta Eski İlçe Temsilcimiz Yakup Aktan ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür etti. Aydın Kaya, “Bu onurlu göreve bizleri layık gören başta Şube Başkanımız Ali Kaya ve Şube Yönetim Kurulumuz olmak üzere tüm teşkilatımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Aldığımız emaneti bir adım daha ileriye götürmek, emaneti geliştirmek ilk hedefimizdir. Bu da siz değerli Eğitim-Bir-Sen Çeşme Teşkilatının destekleri ile olacaktır” ifadelerini kullandı.